Ożywienie spędzanego czasu na pływalni może znacznie poprawić Wasz stan zdrowia. Może się to wydawać truizmem, ale nadal wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy ile może zyskać, kiedy zapisze swoje dziecko na basen, np. na pływanie niemowląt albo samodzielnie uda się i skorzysta z kompleksowej oferty, związanej z ćwiczeniami w wodzie. Prawda jest taka, że możemy zyskać wyjątkowo dużo, a zajęcia w wodzie nie powinny bardzo uszczuplić naszego portfela.

Pływanie niemowląt – wspomaganie naturalnego rozwoju dziecka

Wielu rodziców zastanawia się, jak zagwarantować swojemu brzdącowi harmonijny i skuteczny rozwój. Świetnym rozwiązaniem może być zapisanie Twojego malucha na pływanie niemowląt. Dlaczego jest to rekomendowane? Głównie dlatego, iż polega ono na wspomaganiu naturalnego dojrzewania małego dziecka. Założeniem pływania niemowląt jest wsparcie reakcji płodowych, na jakich wyspecjalizowany szkoleniowiec winien się opierać. Obowiązkiem wszystkich, którzy proponują tego typu zajęcia jest przygotowanie dobrych warunków dla Waszego brzdąca. Dziecię w wieku od 3 miesięcy do 36 miesięcy nie może przebywać w basenie dłużej niż pół godziny, a temperatura winna mieć podczas zajęć nieco ponad 30 stopni Celsjusza. Zadania nie są skomplikowane, zdecydowanie częściej bazują na dobrej zabawie. Ojciec i matka winni uzyskać gwarancję, że pływanie niemowląt nie jest dla ich ukochanego potomka czynnikiem wywołującym stres. Jeżeli zdecydowałeś się zaprowadzić swoje maleństwo na wyżej opisane zajęcia, nie oszczędzaj czasu i przejrzyj opinie w internecie. Sprawdźmy też, czy personel firmy oferującej pływanie niemowląt ma odpowiednie kwalifikacje. W końcu powierzamy im największe dobro.

Pływanie niemowląt – zaledwie pierwszy krok

Proces zaznajomienia się z wodą w pływalni wymaga poświęcenia przynajmniej 3-4 lat. Kiedy już Wasze dziecko ciut podrośnie, zaczyna się faza przejściowa pomiędzy oswajaniem się z wodą, a faktyczną nauką pływania. Dla dzieci w wieku od trzech do czterech lat, optymalne jest edukowanie oparte o zajęcia dające dzieciakom sporo radości. Najwyższy czas na opanowanie zmian pozycji, kwestii właściwego wślizgania się do wody i – co będzie niezwykle ważne, przyswojenie chwytów przyborów służących do pomocy.

Dla dzieci mających na koncie co najmniej cztery przeżyte wiosny, polecamy już troszkę bardziej zaawansowaną kwestię. Pora spróbować przejść na zajęcia osobiście z prowadzącym w wodzie oraz zapoznanie się z takimi czynnościami jak:

– zanurzanie twarzy do wody
– wydychanie powietrza
– wykonywanie samodzielne: ruchów napędowych rąk i nóg, wślizgów do wody, zmian pozycji

Wychodzimy z założenia, iż w po ukończeniu czwartego roku życia brzdące powinny już pokonać na własną rękę mniej więcej 10 m basenu. Warto, żeby kurs na tym etapie kończył się testem sprawdzającym, przygotowanym przez nauczyciela.

Jak widzimy w tym artykule, najlepszym modelem nauki pływania jest konsekwentne pozyskiwanie sprawności. Brzdące, które ukończyły 6 lat i za moment pójdą do szkoły, powinny przejść do etapu kursu dla zaawansowanych. Zajęcia na basenie sportowym mają mają na celu ogarnięcie konkretnych stylów pływackich, np. często spotykanego kraula, stylu motylkowego oraz klasycznego.

Kursów na basenie, takich jak nauka i poprawa umiejętności pływania nie brakuje już także dla młodzieży i dorosłych. Nic złego w tym, iż próbujemy ogarnąć coś na co być może wcześniej nie było czasu lub warunków. Nauka pływania z pewnością korzystnie wpłynie na stan zdrowia oraz stan fizyczny naszego kręgosłupa i nie tylko.

Aqua fitness, rehabilitacja – korzystaj z dobrodziejstw pływalni

Aktywność w wodzie – co nam wyjątkowo odpowiada – staje się ostatnimi czasy odczuwalnie modne. Przykładem mogą być sesje aqua fitness, na jakie już dziś chodzi dużo dziewczyn. Nie jest do dla nas wielkie zaskoczenie – skupienie dźwięków, ruchu oraz wody regularnie stosowane może Wam dać wiele korzyści. Aqua Fitness jest także bezpieczny oraz wyjątkowo wielokierunkowy. Woda ogranicza efekt ciążenia, a gdy znajdziemy dobry podmiot mający w ofercie wyżej wspomniane sesje – wówczas fachowe zaplecze sprzętowe, w który ośrodek jest wyposażony spowoduje, iż mogą w nich uczestniczyć osoby kontuzjowane albo też nie panujące w 100% nad pływaniem.

Frajda, jaką powodują zajęcia z muzyką w wodzie to jedno, lecz pływalnia to także świetne pole do rewalidacji. Dzięki zajęciom możemy w pokaźny sposób poprzeć rewalidację standardową u dorosłych. Dzieciaki z zaburzeniami napięcia mięśniowego, wcześniaki czy z orzeczoną niepełnosprawnością także mogą tutaj wiele zyskać, gdy będą ćwiczyć wspólnie z rodzicem. Dzieciom będziemy polecać również pływanie korekcyjne, które może pomóc w rozprawieniu się z wadami postawy. Trzeba tu jednak pamiętać, iż do tego potrzebne są podstawowe sprawności pływackie. Skontaktowanie się z ekspertem jest tutaj niezbędne. Taki ekspert będzie miał specjalistyczną wiedzę o tym, które defekty można pokonać z pływaniem korekcyjnym.

Aktywność w wodzie – dlaczego nie zrobić kursu ?

Osoby, którym przypadły do gustu aktywności w wodzie mogą zdecydować się na kontynuowanie nauki, poprzez specjalistyczne kursy. Jednym z popularniejszych ostatnimi czasy stała się koncepcja Halliwick, czyli dziedzina uczenia uczestniczenia w zajęciach w wodzie. Jest on przeznaczony dla instruktorów pływania, nauczycieli oraz pozostałych chętnych, którzy chcieliby pracować z jednostkami cierpiącymi na zespół downa lub inny uraz. Przeżycie tego szkolenia nadaje takie prawo.

Nie czekaj – postaw na aktywność w wodzie

Jak widzimy, ofert dotyczących spędzania czasu na basenie jest bardzo dużo. Polecamy ruszyć się z domu i spróbować postawić na aktywny tryb życia, który połączymy z przyjemnym spędzeniem czasu. Obecnie miasta często oddają do dyspozycji profesjonalne pływalnie, czekające na wszystkich amatorów pływania.

Więcej o pływaniu niemowląt, aqua fitnessie i innych —-> http://www.logafit.pl/

Komentarze są wyłączone.