W dzisiejszych czasach osoby w różnym wieku nierzadko próbują urozmaicić sobie wolny czas. Nie starcza nam już tradycyjne umówienie się na piwo, czy na party. Przykładem niestandardowej idei na udaną integrację zatrudnionych albo wyjście z grupą przyjaciół paintball. Wybrani fani tej nie stroniącej od mocnych wrażeń batalii wybrali laser tag – również nazywany paintballem laserowym. Skąd taki trend?

 

Paintball laserowy a tradycyjny

 

Mniej więcej w 2010 roku należy szukać pierwszych artykułów opowiadających o rosnącej fali rozgłosu paintballa laserowego. Wyjaśnijmy sobie, jakie mamy kluczowe różnice między obiema formami rozrywki. Od czego zaczniemy? Po pierwsze – materia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie wymaga określonej liczby nabojów, używanej w częściej spotykanej kategorii paintballa, dzięki czemu ból wyeliminowano. Możemy usłyszeć – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Niejeden przyklaśnie takiemu stwierdzeniu, ale niezależnie od tego – strzelanie wiązką światła ma swoje łatwo dostrzegalne atuty.

Bezpieczeństwo paintballa laserowego ogarnia tak uczestników rozgrywki jak i otoczenie. Nie trzeba stosować szczególnych form zabezpieczenia terenu, a samej rozgrywce może przypatrywać się rzesza fanów, usadowiona tuż obok miejsca akcji.

Stosowne wydaje się pytanie – co wiemy o świetle, które emituje broń, wykorzystywana przy paintballu laserowym. Wszystko polega na wykorzystaniu podczerwieni, zupełnie przyjaznej dla oczu. Z tego powodu rywalizujący i obserwujący poczują się komfortowo.

Paintball laserowy dysponuje wieloma atutami, a wśród nich należy zaznaczyć sprawę dotyczącą ubioru. W przypadku tradycyjnego paintballa, ogromne emocje i dobra zabawa wiążą się z konkretnymi osłonami i wymyślnymi mundurami. Przede wszystkim to grube ubranie jest problematyczne, gdy na termometrach solidny upał w lipcu czy sierpniu. Zupełnie inną sytuację mamy przy grze w paintball laserowy. Strój nie będzie nas wielce ograniczał, i dlatego czujemy wygodę oraz komfort rywalizacji.

Dzięki temu, iż naboje wywołujące ból zostały zastąpione przez wiązki światła – poszerza się grono przyszłych zawodników. Paintball tradycyjny mimo tego, że jest świetną, nie będzie przeznaczony dla młodszych, a przy zachowaniu należytych środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w laser tag – chociaż z reguły będzie w tej sytuacji wymagane specjalne oświadczenie podpisane przez rodziców lub opiekunów. Bezbolesne rozwiązanie przy paintballu laserowym z pewnością ucieszy płeć piękną.

 

Paintball laserowy – poczuj się jak bohater gry komputerowej

 

Zapewne lwia część czytających przynajmniej raz w życiu rywalizowało z innymi w grach takich jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Wolfenstein. Obecnie laser tag sprawia, iż tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Wszystko dzięki rejestracji statystyk po rozgrywce. Pamiętajcie o jednym – w rozgrywce paintballu laserowego nie działa zasada, że po pierwszym trafieniu wypadacie z gry. Czyż tak nie jest lepiej? Nie zatrzymujmy się na tym. Renomowana firma mająca w swoim menu możliwość pogrania w laser tag zapewne planuje odwzorować broń, używaną przez wojsko z Polski lub zagraniczne. Być może dostaniemy do rąk paintballowy karabin szturmowy G36, szanowany m.in. przez GROM czy żołnierzy z Hiszpanii. Oczywiście prócz samej broni, zostaniemy wyposażeni w czujniki, informujące nas i pozostałych o celnym strzale lub końcu zabawy. Warto by były one umiejscowione na głowie. Wzbogacenie ekwipunku w interesujące opcje, jak np.: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga daje możliwość rozwinięcia gry i poczucia się jak wieloletni gracz wcześniej zaznaczonych gier.

Pamiętacie warianty gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag teraz możecie spotkać w paintballu laserowym. Może warto dać szansę?.

 

Paintball laserowy dobry na wszystko

Przywołaliśmy już ogrom zalet paintballa laserowego. Te argumenty, w zestawieniu ze stosunkowo niskimi cenami prowadzą do tego, iż ten sposób zabawy będzie obiecującym konceptem na przeżycie popołudnia/wieczoru w asyście dobranej kompani, ale nie tylko.

Rekomendujemy wybranie laser tagu kumplom, którzy chcą zapewnić przyszłemu Panu Młodemu jedyny w swoim rodzaju wieczór kawalerski. Na ten moment zwyczajna biba w lokalu może nie wystarczyć, a tak męska rozgrywka zestawi świetną zabawę z właściwą dawką emocji, która dobrze zrobi przed ślubem.

Paintball laserowy znajdzie swoje zastosowanie także, gdy chcesz zintegrować ze sobą swoich pracowników. Następnym walorem będzie to, że batalia odbywa się na nasze życzenie na terenie zamkniętym lub na otwartej przestrzeni.

Laser tag jest atrakcyjna dla nauczyciela i uczniów, gdy chcesz przygotować niebanalną lekcję WF-u czy zapewnić młodszemu pokoleniu letnisko.

Przestrzegamy – gros firm ma obłożenie terminów i co za tym idzie – trzeba rezerwować, a ze względu rosnącą popularność paintballa laserowego, opłaca się „zaklepać” sobie miejsce dużo wcześniej, a kiedy znamy już szczegóły imprezy, trzeba dotarcie odpowiednio wcześniej oraz zapoznanie się z zasadami, obowiązującymi na terenie obiektu proponującego całość gry. Gdy już wszystko będzie gotowe, skończy się przyjaźń i ruszy prawdziwa walka!

 

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.