Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Brzdące kochają zabawę. W czasie zabaw nie tylko bezstresowo spędzają chwile, ale także przyswajają wiedzę i inspirują się. Bawialnie to ciekawy pomysł na spędzenie wolnych chwil. Są one ciekawym zamiennikiem piaskownicy, zwłaszcza podczas pochmurnej aury. Sale zabaw to także lokalizacje, w których można wyprawić urodziny czy zorganizować kinderbal. Możemy zaprojektować ciekawe miejsce zabaw dla dzieci, które będzie odpowiednie do wieku i zainteresowań. Dlatego tak ważny jest profesjonalny dobór barw i tematów przewodnich pojawiających się w salach zabaw. Przestrzeń można na dodatek ubarwić poprzez wszelkiego rodzaju rysunki i murale.

Malowanie bawialni – kolor

Dla sporej grupy osób kolory mają drugorzędne znaczenie. To jakimi barwami się otaczamy, działa na naszą psychikę. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biały jest doskonałym balansem, podobnie jak wszystkie odcienie szarości. Barwy w świecie brzdąca mają jeszcze większe znaczenie. Mogą one działać na rozwój młodego człowieka: inspirują do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Dlatego tak istotny jest właściwy wybór kolorów i zachowanie balansu pomiędzy nimi. Należy pamiętać o tym, że to jakich kolorów używa maluch podczas malowania czy rysowania, bardzo często odzwierciedla jego nastrój. W swoich obserwacjach psycholodzy dziecięcy wykorzystują wiedzę o kolorach.

Malowanie bawialni – postaci z bajek czy zwierzątka?

Bawialnię można po prostu pomalować jednym, czy kilkoma kolorami farb. Artystyczne wykończenie ścian bardziej trafia do dzieci. Inspirujące murale zazwyczaj spotykane są w przedszkolach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W tego typu urozmaicenia inwestują także właściciele bawialni i wszelkiego rodzaju sal zabaw dla dzieci. Wystarczy naprawdę niewiele, aby w zwykłej sali postał świat rodem z kreskówek.

Bajkowe stworki cieszą się największą popularnością. Opcji jest wiele. Warto podpytać dzieci co według nich powinno znaleźć się na ścianach, z pewnością będą to najpopularniejsze bajki. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak DreamWorks i Disney. Mimo upływającego czasu nie maleje popularność postaci takich jak: myszka Miki, Aladyn, czy Królewna Śnieżka.

Dobrym patentem na wystrój bawialni jest też zdecydowanie się na konkretny temat. Może to być las tropikalny, morskie głębiny czy powierzchnia dalekiej planety. Dzięki takim grafikom nie tylko upiększymy ściany, ale też rozbudzimy pomysłowość malucha. Obrazki przedstawiające morską głębinę, przybliżą tak specyficzną faunę i florę.

Wybór tego, co znaleźć się ma na rysunkach, warto dostosować do wieku dzieci, które w sali będą spędzać czas. Do każdej grupy wiekowej dedykowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – kompozycja

Kompozycja ma znaczenie przy dekorowaniu wszystkich pomieszczeń, także sal zabaw dla dzieci. Najlepiej, gdy wszystkie elementy się uzupełniają i płynnie przechodzą. Gdy wybierzemy jako temat przewodni muralu przykładowo: stację kosmiczną – to jedzący astronauci wyznaczać będą kącik barowy, a ci, wychodzący poza statek kosmiczny – różnego rodzaju tory przeszkód. Kosmonauci za sterami rakiety mogą znaleźć się na ścianie w sali z grami. Warto trochę pomarzyć i choć na chwilę wcielić się w dziecko. Kreatywnych rozwiązań jest naprawdę wiele. Artystyczne rysunki dla dzieci dają ogromne pole do popisu. Dzieci są najlepszymi pomysłodawcami. Warto się od nich uczyć.

Malowanie bawialni – farby

Przestrzeń przeznaczona dla dzieci powinna być nie tylko ciekawa, ale także bezpieczna. Tyczy to nie tylko trampolin i huśtawek, ale także, też rysunków naściennych stworzonych dla dzieci. Wszystkie użyte farby i podkłady nie powinny zawierać substancji szkodliwych. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. W takim przypadku sprawdzają się między innymi farby wodorozcieńczalne. Na uwadze musimy mieć to, że wśród dzieci są też alergicy. Dlatego tak ważny jest wybór nietoksycznych farb.

Plusy

Wykorzystanie artystycznego malunku jako elementu dekoracyjnego wszystkich sal do gier to trafiony patent na wyróżnienie się na tle konkurencji, a w dzisiejszych czasach ma to ogromną wartość. Dzieci zwrócą uwagę na interesujące elementy,a to z całą pewnością wpłynie na wybór rodziców. Przemyślaną dekoracją ścian można wizualnie wpłynąć na postrzeganie sali, czy zakamuflować jej mankamenty. Wielu artystów stosuje techniki, dzięki którym rysunki wyglądają jak trójwymiarowe.

Murale w bawialniach to świetny pomysł, nie ma zatem nic dziwnego w tym, że są coraz częściej spotykane. Liczni absolwenci zajmujący się sztukami pięknymi zachęca do skorzystania ze swoich usług. Głównym celem tego typu inwestycji jest umilenie czasu dzieciom. Na mural można zdecydować się także we własnym domu. Może to być jedna ściana albo jej fragment. Wykorzystanie postaci z bajek istotne jest też na oddziałach dziecięcych i w ośrodkach opiekuńczych. Takim prostym sposobem można poprawić humor wielu dzieci.

Malowanie bawialni na różne okazje —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.