Ultrapak – Twoje etykieciarki i maszyny pakujące

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Za pomocą jakich technik etykieciarki nakładają banderole?

P. E. Labellers od 1974 roku specjalizuje się w projektowaniu aplikatorów etykiet. Pierwotnie osadzanie etykietek odbywało się z wykorzystaniem metodzie „cold glue labelling”, inaczej: zimnych etykieciarek. Wymogi rynku były tymczasem tak wysokie, iż firma postanowiła wcielać w życie indywidualne projekty. Firma Ultrapak posiada zatem w swoim katalogu różnego rodzaju etykieciarki P. E. Labellers. Należą do nich etykieciarki segmentowe, aplikatory dwukaruzelowe oraz aplikatory liniowe. Etykieciarki modularne wykorzystuje się do zakładania rozmaitych naklejek, np. wykonanych z papieru, samoprzylepnych oraz adhesleeve. W tym momencie dostępne są trzy typy etykieciarek złożonych: Modular Top, Modular Plus oraz Modular Fix. Tymczasem maszyny karuzelowe idealnie sprawdzą się do nanoszenia papierowych etykiet przy wytwarzaniu spirytusu, wina bądź artykułów spożywczych. Ostatni typ maszyn etykietujących – etykieciarki liniowe – przeznaczone są do banderoli sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Potrafią nanosić banderole na wypełnione produktem oraz puste opakowania. Jakie technologie są wykorzystywane przy oznaczaniu wyrobów? Otóż aktualnie wykorzystuje się technikę cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET i PVC) oraz banderole samoprzylepne (self – adhesleeve). Znakomitym rozwiązaniem jest technologia adhesleeve, która pozwala ominąć trudność nanoszenia etykiet z rolki przy użyciu kleju topliwego, ponieważ obliguje on do stosowania specjalnych preparatów chemicznych, m.in. rozpuszczalników. Po pierwsze podwyższa to znacznie koszty etykietowania, po drugie – niekorzystnie oddziałuje na zdrowie człowieka i środowisko naturalne, a po trzecie – procedura ta jest wadliwa. W liniach o sporych wydajnościach najlepiej stosować adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie aplikować etykiety ze skutecznością do 60.000 sztuk produktów na godzinę. Świetnym dodatkiem jest tutaj system samoczynnego scalania rolki. Reasumując: Ultrapak jest uwierzytelnionym dostawcą etykieciarek P. E. Labellers, które z powodzeniem są w stanie przyklejać etykiety syntetyczne z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), nalepki samoprzylepne nietransparentne, transparentne, papierowe, plastikowe i naklejki wycinane z papieru z klejem zimnym bądź termotopliwym.

Ultrapak jako renomowany dystrubutor etykieciarek P. E. Labellers

Aplikatory oferowane przez Ultrapak mają parę fundamentalnych zalet: praktyczne kształty zwiększające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby wydzielające, karuzelę główną oraz samocentrujące platformy. Wygodne profile etykieciarek dotyczą wszelakich osłon i konstrukcji urządzenia, co znacząco poprawia stopień bezpieczeństwa. W propozycji przedsiębiorstwa znaleźć można następujące typy: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya i Rotaxa. Na szczególną uwagę zasługują etykieciarki Rotaxa i Rollmatic. Pierwsza rewelacyjnie sprawdzi się przy przyklejaniu banderoli z papieru na górną część opakowań. Jest idealna do zakładania naklejek w formacie litery „L” oraz „U” za pośrednictwem kleju zimnego albo zestawienia go z klejem termotopliwym. Uzbrojenie w dwa systemy karuzelowe daje możliwość zrealizowania po sobie dwóch akcji: nałożenia na szyjkę od butelki banderoli i zaciśnięcie wraz z nią zakrętki (za pomocą równorzędnej karuzeli). Model Rollmatic to etykieciarka najnowszej generacji, dzięki której można liczyć na niezwykle wysoką skuteczność linii technologicznej – od 4.000 do 60.000 nałożonych banderoli w czasie godziny. Etykiety mogą być wytworzone zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na akcesorium tejże etykieciarki znajdują się m.in. wspornik (lub uchwyt rolki), system cięcia etykiet, czujniki markerowe, sensory monitorowania naciągnięcia folii, bęben do przenoszenia banderoli, napęd serwomotorowy, urządzenie niwelujące przesuwanie się folii, topielnik i wałek. Wariant Rollmatic można w praktyczny sposób dopasowywać za sprawą ekranu dotykowego. Prędkość banderolownicy jest uzależniona od falownika oraz dostosowuje się mechanicznie. W zależności od typu posiada akcesorium chroniące, centralny system smarownic, zespół wykrywania i wydawania banderoli, urządzenie unieruchamiające, komputerowy system rozciągania oraz dostosowywania folii, automatyczne dostrzeganie krańca rolki z banderolami, mechaniczną autodiagnostykę, pomoc z objaśnieniami, szafę do manewrowania maszyną, wykrywacz niskiego poziomu kleju, układ recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą i topielnikiem i osłony zabezpieczające. Topielnik z typu Rollmatic składa się z zespołu liniującego nalepki, walca transferowego, walca tnącego, rolki z pojedynczym dyskiem nośnym (albo dwoma) oraz wałka klejowego. Głównymi korzyściami ze stosowania proponowanych etykieciarek są przede wszystkim: większa o ok. 70% ilość naklejek na jednej rolce, możliwość obróbki cienkich folii, ograniczona ilość przestojów na linii technologicznej, ekologiczność przez usuwanie klejów termotopliwych i rozpuszczalników, eliminacja noży przeciwbieżnych, dość mały pobór mocy i zmniejszenie kosztów na elementy zastępcze.

Maszyny pakujące dla każdej branży

W salonie firmy Ultrapak można zamówić konkretne maszyny pakujące, które bezproblemowo podłącza się do funkcjonującej linii przemysłowej, jak i całościowe rozwiązania. Tunele foliujące, paletyzatory, dzielniki rzędów, orientatory czy kartoniarki. Dzięki nim można skutecznie ładować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce bądź ryż. Pakowanie odbywa się z zastosowaniem nowych metod w aspekcie uzyskiwania próżni, gotowania w woreczkach próżniowych oraz napowietrzania towaru. Szczególnym rodzajem pakowaczek są te, które mogą doskonale zawinąć cielęcinę, utrzymując jego atuty smakowe i optyczne. Maszyny pakujące od firmy Ultrapak są nietrudne w myciu, renowacji, serwisie oraz naprawie. Do wybranych modeli najlepiej zamówić oryginalne elementy wymienne. Przeważnie są wyposażone w system samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele stosują odmienne techniki zgrzewania: za sprawą szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem lub zgrzewu ze stroną do ścięcia. Jeżeli chodzi o tunele do pakowania przemysłowego to umieją one pracować z workami moletowanymi, termokurczliwymi, workami PE i workami PA. Ogólnie tunele pakujące można poklasyfikować na komorowe, do wypełniania gazem oraz listwowe. Paletyzatory (np. roboty przemysłowe) są wytwarzane zwykle jako maszyny wykonujące funkcję paletyzacji i depaletyzacji. Jest to znacznie korzystniejsze i efektywniejsze rozwiązanie. Jakiekolwiek projekty pakowaczek są wykonywane na bazie indywidualnych wymogów Interesanta, np. jego oczekiwania co do wydajności zamówionej linii technologicznej. Dodatkowo powiązania między maszynami są w ów sposób opracowywane. Kontrahenci mogą zatem dobrać linię do określonego towaru, przykładowo. płatków owsianych.

Szczegółowe informacje można odnaleźć klikając link – MASZYNY PAKUJĄCE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *