Oferta nalewarek i kompletnych linii rozlewniczych

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nalewarki od firmy Ultrapak

Jakakolwiek linia technologiczna musi posiadać odpowiednią nalewarkę, dzięki której wyrób błyskawicznie znajdzie się w szklanej butelce. Nie może w nim być go za mało, bowiem nie zrealizuje standardów i zostanie zignorowany, ani zbyt dużo – wyrządzi duże szkody budżetowe. Dzięki firmie Ultrapak w Polsce można zamówić nowoczesne nalewarki tłokowe, Ultra Clean, ciśnieniowe, grawitacyjne, z przepływomierzami, próżniowe, wagowe i w opcji monobloków. Maszyny rozlewnicze od Ultrapak cechują się odporną stalową konstrukcją i ogromną produktywnością. W salonie przedsiębiorstwa można liczyć na rozległą pomoc fachowców, którzy od lat funkcjonują w zawodzie. Nalewarki można dopasować do indywidualnych oczekiwań Klienta, np. określonego przetworu, efektywności bądź przebiegu rozlewu. Świetnie sprawdzą się w przeróżnych branżach przemysłu: wody mineralnej, napojów mlecznych, wina, spirytusu, napojów izotonicznych, soków owocowych z dodatkami oraz bez dodatków. Efektywność nalewaczek zawiera się w obszarze od 3.000 do 90.000 napełnionych butelek w ciągu jednej godziny. Maszyna wypełnia szklane i plastikowe butelki i puszki do konserw. Do gęstych, lepkich, mających konkretniejsze części artykułów przeznaczone są dozownice. Chodzi tu np. o dressingi, dżemy, majonezy, ketchupy, sosy, oleje jadalne oraz motorowe, pasztety, zupy rybne, potrawy z mięsiwem, przetwory pomidorowe, zagęszczone mleko, mokre pasze dla zwierząt, pożywienie dla niemowląt. Wśród dozownic wydziela się: dozownice próżniowe, rotacyjne, tłokowe, kieszeniowe, wolumetryczne, półautomatyczne, automatyczne, pionowe oraz grawitacyjne, nalewarki Bag-in-Box, do kegów PET i kegów ze stali nierdzewnej.

Maszyny rozlewnicze – opis najważniejszych rodzajów

Zasadniczym wariantem są nalewarki tłokowe, które umieszczają artykuł w opakowania za pośrednictwem oddzielnych tłoków umieszczonych w cylindrach. Dowolny tłok zasysa porcję wody mineralnej albo wina i wlewa ją do oddzielnych butelek. Norma może sięgać od 5 – 1200 ml. Każda głowica ma osobny tłok. Nalewarki nadciśnieniowe świetnie sprawdzą się przy rozlewie artykułów z gazem. W zbiorniku buforowym wytwarzane jest wysokie ciśnienie, dzięki któremu gazowany napój zbyt mocno się „nie wzburzy”. Nalewarki ciśnieniowo – przelewowe stosuje się ogólnie do lania towarów w butelki szklane oraz PET. Są to np. sosy albo dżemy, które posiadają konsystencję „rzadką”, burzącą się względnie średniolepką. Sprawdzą się w dziedzinie kosmetycznej i chemicznej, gdyż są w stanie umiejscowić w szklanej butelce od 100ml – 10 l artykułu. Nalewarki podciśnieniowe dostosowuje się do nalewania alkoholi lub pozostałych płynów bez zawartości dwutlenku węgla. Tutaj towar jest zasysany przy użyciu ejektora. Ciśnienie w zbiorniku jest wyraźnie niższe od atmosferycznego. Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami są najbardziej precyzyjne przy porcjowaniu przetworu z wykorzystaniem narzędzi do pomiaru objętości bądź masy – czyli przepływomierzy. Występują m.in. w typie elektromagnetycznym oraz masowym. Nalewarki do nalewu w kegi PET mogą funkcjonować z różnorakimi typami kegów: Petainer®, Ecokeg®, Key-Keg®, Dolium®, Polikeg® i Key Keg® Slim Line. Nalewarki do rozlewu w opakowania Bag-in-Box, a dokładnie urządzenie STERILBOX, mogą być wyposażone w dźwignię. Stosując ją operator otwiera oraz zatrzymuje kegi. Maszyny rozlewnicze w kegi ze stali kwasoodpornej – MASTERKEGS – dopasowuje się zwykle do przemysłu winiarskiego i piwowarskiego.

Projektowanie kompletnych linii rozlewniczych

Przedsiębiorstwo Ultrapak może ponadto zaprojektować kompletną linię do masowego wytwarzania produktów. Każdorazowo specjaliści firmy opierają się na warunkach Interesanta, m.in. co do artykułu, który będzie dzięki niej produkowany, jaką przestrzeń ma ona obejmować? Do obecnej chwili z oferty firmy skorzystali: Invento, Nałęczów Zdrój (Cisowianka), Augustowianka, Żywiec Zdrój, Staropolanka, Bartex, Akwawit – Polmos Wrocław, CEDC International (wytwarzający wódkę Bols) oraz Wosana. Maszyny rozlewnicze mogą być wyprodukowane w wariancie monobloków lub trójbloków. Jeśli chodzi o te pierwsze, to Kupujący może wybrać spośród czterech modeli – Magic, Magic FW, Master i Master Can. W metodzie aseptycznej albo Ultra Clean. Dzięki takim rozwiązaniom można skutecznie wlewać produkty szczególnie delikatne bakteriologicznie, przykładowo. mleko o przedłużonym czasie przydatności do spożycia. Linie techniczne wykonane przez Ultrapak charakteryzują się indywidualnym zakresem, dużą efektywnością przy równoległym uwzględnieniu oszczędności poboru energii oraz wypełnianiem wszelakich warunków czystości. Partnerstwo z słynnymi producentami w dziale tworzenia maszyn produkcyjnych dało przedsiębiorstwu Ultrapak szansę na pozyskanie wyróżnienia w oczach Kontrahentów. Chodzi o takich producentów, jak FT System, Dimac, P. E. Labellers, Zalkin, Cosmopack oraz grupa CFT. Dzięki tym przedsiębiorstwom linię produkcyjną można zaopatrzyć w aplikatory etykiet, zakręcarki, tunele grzewcze, orientatory, rozdzielacze rzędów, urządzenia do przeprowadzania korekt oraz in.

Więcej o ofercie przedsiębiorstwa Ultrapak można odnaleźć klikając w link – NALEWARKI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *