Etykieciarki wykorzystujące innowacyjne techniki nakładania etykiet

Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet

Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet

Jakie technologie wykorzystują producenci etykieciarek?

Na początku musimy wytłumaczyć, do czego w sumie aplikator etykiet służy. Mówiąc w skrócie jest to maszyna przemysłowa, której zadaniem jest przylepianie etykietek na rozmaite rodzaje wyrobów. Punktem odniesienia mogą być butelki z rumem albo winem. Posiadają podłużny kształt i przeważnie są wytworzone ze szkła. Etykieciarka przenosi na nie nalepkę z fundamentalnymi informacjami: nazwą firmy sporządzającą alkohol, nazwą napoju, datą ważności itp. W przypadku napojów wyskokowych, m in. brandy, etykieciarka musi nanieść też banderolę akcyzową.

Jedną z dobrze prestiżowych firm wytwarzających aplikatory etykiet jest P. E. Labellers. Firma wcieliła w życie kilka technologii naklejania etykiet: nalepki samoprzylepne, banderole na zimny klej, etykiety cięte, nalepki termokurczliwe. Aplikator etykiet potrafi przyklejać etykiety na rozmaite rodzaje towarów, przykładowo do koktajli (napoje energetyczne, słodkie napoje, gazowane soki), do jedzenia (sosy, puree, świeże mleko), do kosmetyków (kremy dla kobiet, balsamy, kremy do depilacji) i mnóstwo innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wprowadziło najefektywniejsze projekty, jeśli chodzi o znaczenie opakowań. Od jakiegoś czasu ciekawostką jest technologia Adhesleeve, jaka bazuje mówiąc w skrócie na tym, iż poszczególna etykieta ma dodatkowe paski kleju poliakrylowego. Ogólnie firma zajmuje się sprzedawaniem takich aplikatorów etykiet, jak: Futura Top, Roll-Line lub Rotaxa. Określone rodzaje potrafią nakładać etykiety na pustych opakowaniach i tych wypełnionych alkoholem, kosmetykiem bądź pożywieniem.

Dobrze jest z pewnością przeanalizować sobie kupno etykieciarki rotacyjnej, np. segmentowej. Z jej pomocą mamy możliwość oznaczać jednorazowo chociażby 6 towarów. Efekt ostateczny jest uwarunkowany od liczebności stacji, w jakie będzie zaopatrzona oraz od wielkości karuzeli – gdyż etykieciarki rotacyjne inaczej definiuje się jako „karuzelowe”. Pojemniki puste bądź napełnione są zamieszczane naokoło centralnej stacji, która wiruje i w tym samym momencie wydaje etykiety.

Etykieciarki P. E. Labellers – czy warto kupić?

W przypadku kiedy producent jedzenia, trunków albo pudrów planuje posiadać ekonomiczną maszynę do nakładania etykiet na opakowania, wówczas powinien wybrać rzeczywiście P. E. Labellers. W Polsce jest raptem parę przedsiębiorstw, jakie zajmują się sprowadzaniem tak skomplikowanych urządzeń taśmowych i dalszym ich serwisem. Warto jednak zainwestować w coś, co będzie eksploatowane do masowej produkcji przez kilkanaście lat. Aplikator etykiet można dostroić na potrzeby linii fabrycznej, jaką teraz ma dana firma.

Zasadniczą zaletą jest sama metoda Adhesleeve, która daje szansę likwidacji zbędnych wydatków, np. kosztów przetrzymywania kleju, wydatków na rozcieńczalniki (przydatne są w etykieciarkach wykorzystujących gorący klej), sponsorowania dodatkowego czasu mechaników zajmujących się przeglądem zespołów klejowych. Niewątpliwym atutem jest to, że w sumie nie musimy utrzymywać ekspertów – więc pracowników z rozległymi kwalifikacjami, gdyż obsługa aplikatora etykiet jest rzeczywiście niezbyt skomplikowana. Odbywa się z wykorzystaniem panelu dotykowego.

Można też liczyć na o wiele mniej przestojów na linii przemysłowej, lepszą odporność nalepek i obniżenie wydatków na energię (są połączone z podgrzewaniem kleju w pozostałych typach etykieciarek).

Ile kosztuje etykieciarka?

Aplikatory etykiet P. E. Labellers posiadają trzy wyjątkowe właściwości: niewygórowaną cenę, ergonomię oraz bezpieczeństwo. Szkic każdego aplikatora etykiet jest za każdym razem dopasowywany do potrzeb Nabywcy. Istnieje alternatywa ulokowania niniejszej aparatury na jak najmniejszym obszarze oraz za jednym razem nie są złamane regulaminy BHP. Każda spośród nich posiada okrągłe ramy i profesjonalne osłony, aby podwładny w czasie obsługi mógł poczuć się bezpiecznie. Czyszczenie, renowacja, przezbrojenia – są nadzwyczaj łatwe.

Cena etykieciarki zależy często od jej wariantu, czyli od metody, w której później będzie pracować. Nie mniej znaczące jest też to, czy Kontrahent jest zainteresowany nabyciem całkowitej linii fabrycznej czy wyłącznie samego aplikatora nalepek. Plusem nowoczesnej technologii jest to, iż inwestycja zwróci się z pewnością w krótkim czasie. Etykieciarki od P. E. Labellers rzadko się psują i nie są przyczyną długotrwałych zastojów. Najczęściej w tych okolicznościach są poddawane ocenie: współczynnik awaryjności i średni okres przestoju linii.

Prócz aplikatorów etykiet dobrze jest wyposażyć linię wytwórczą w inne funkcjonalne urządzenia, m in. weryfikatory pustych opakowań, zakrętarki albo maszyny rozlewnicze. Na skuteczność produkcji mają wpływ wszystkie urządzenia, jakie biorą udział w generowaniu produktów i indywidualni pracownicy. Efektywność samej etykieciarki jest uzależniona od większej grupy czynników aniżeli parametry techniczne.

Jeśli planujesz wiedzieć o wiele więcej o nakładaniu nalepek na towary, kliknij w link po prawej stronie – Etykieciarki

Komentarze są wyłączone.