Ostatnie lata to nieprzerwany rozkwit idei konsumpcjonizmu. Wszyscy chłoną towary, cały czas i pragną mieć coraz więcej. Niewiele świadczy o tym, że ten trend się szybko odwróci. Kupowanie ekskluzywnych artykułów to pierwsza sprawa, ale musimy także zapewnić sobie oprócz nich kosmetyki, jedzenie – czyli najzwyczajniej to, co jest nam niezbędne do funkcjonowania. Wiele ludzi nie zatrzymuje się zbytnio i co za tym idzie, nie ma nawet czasu pójść do sklepu. Receptą może stać się sklep internetowy – generujący dochody po ewentualnym sukcesie.

Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Każdy z nas łatwy wyliczy dużo przykładowych jednostek, nie mających chwili wytchnienia. Zakupy załatwiają w markecie dwa razy w miesiącu, by przyoszczędzić sobie ciągłego wybywania po niezbędne towary. W dzisiejszych dniach niektóre sklepy poszły zdecydowanie dalej i oferują takowym dowóz towarów do miejsca zamieszkania.

Powyższa sfera dotyczy przede wszystkim osób zalatanych, siedzących do późna w miejscu zatrudnienia. Robi im się źle, gdy należy udać się na świąteczny shoping. Te osoby ochoczo wykorzystują wtedy sklep online oraz masowo zamawiają souveniry dla rodziny i przyjaciół. Biorąc to pod uwagę – stają się oni naszą grupą docelową, jak zdążyliśmy się przekonać – wyjątkowo liczną.

Znamy już bazowy powód zorganizowania sklepu online, teraz powinniśmy rozpatrzyć jak on ma się prezentować. Nie ma sensu mieć wymagań z księżyca. Jeśli sklep internetowy ma nam przynieść zauważalne profity, wtedy rozpoczynamy od tzw. analizy SWOT. Rozpatrzenie mocnych oraz gorszych stron, perspektyw i ryzyka to całkowita podstawa. Obejmuje to kwestię tak Waszego nowo powstałego sklepu, jak również otoczenia konkurencyjnego. Powinniśmy zbadać jakie parametry generują, i jak możemy się spośród nich wyróżnić.

Następnym etapem jest zdefiniowanie grupy docelowej. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Tworzony przez Ciebie sklep internetowy może być skierowany do Odbiorcy ogólnego, który znajdzie coś dla siebie wśród dużej ilości typów produktów, lecz też np. przyciągać do sklepu internetowego głównie płeć piękną, ze względu na przewagę kosmetyków. Wszystko będzie zależeć od tego, jaki plan biznesowy przygotujecie. Rzetelnie zbadajcie, czy dotarcie do Klientów z całej Polski lub za granicę jest możliwe z dostępnym budżetem. Jest taka możliwość, że trzeba będzie zawęzić działalność do jednego miasta lub województwa.

Nie wolno zapominać, że otwarcie sklepu internetowego wiąże się bezpośrednio z działalnością gospodarczą. Opcje w tym przypadku są dwie:

  • W przypadku gdy dopiero otwierasz własną firmę, bezwzględnie musimy zarejestrować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym albo do Ewidencji Działalności Gospodarczej, uzyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, przypilnować formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeżeli Twoja firma już działa, musisz w zasadzie tylko zmienić dane w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), poprzez dodanie zapisu o handlu w Internecie.

Kolejna istotna kwestia tyczy się produktów. Kiedy już namyślimy się czy nastawiamy się na coś wyspecjalizowanego, z wąskiej działki, czy też produkty powszechne, wyrabiane na ogromną skalę, skupiamy się na sumiennym wyborze dystrybutora. Rzetelność, terminowość i zaufanie, to być grupa cech, na którą należy zwrócić uwagę. Wiadomo, że ważny dla nas będzie też przełożenie jakości na koszta. Nie działa tutaj reguła, że taniej znaczy lepiej i na odwrót. Sprawa dostawcy załatwiona? W tym momencie wypada zadbać o prezentacje produktów. Dlaczego ma to niebagatelne znaczenie

Wkraczamy w tym momencie w kwestię pozycjonowania. Opisy od producentów to stanowczo zbyt mało. Jeżeli pragniemy w niedługim czasie zwrotów inwestycji, to wtedy powinniśmy postawić na zredagowanie oryginalnych opisów – łatwo do zapamiętania dla Odbiorców, lecz także przygotowane zgodnie z zasadami pod SEO, by wyszukiwarka taka jak Google traktowała te opisy jako unikalne. Jeśli powielimy treść z innej strony – narzędzie wyszukujące oceni Was negatywnie i nie zagwarantujemy sobie czołowej pozycji w wynikach wyszukiwania. Jeśli chcemy oszczędzić czasu i zyskać dobrą jakość opisów, wówczas warto zatrudnić renomowanego specjalistę od SEO, który przygotuje je za nas.

Sprawy związane z produktami już za nami – czas na wprowadzenie odpowiednich form płatności. Do popularnych możemy zaliczyć:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Bez wątpienia trzeba również zapewnić Nabywcom zapłacenie przy odbiorze oraz z góry. Kluczową sprawą jest to, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– najlepiej szyfrowaniem. Dzięki temu nasi Klienci obdarzą Was większym zaufaniem.

Sklep internetowy – domena, hosting i program

Zamysł jest, znacie już swoją konkurencję, mamy nakreślony plan biznesowy i właściwie przygotowane do sprzedaży produkty? Przejdźmy zatem do spraw związanych z zapleczem technicznym.

Kwestia oprogramowania może zdecydować o naszym sukcesie lub braku takowego. Nie musicie być ekspertami w tej dziedzinie, od czego są doradcy. Niektórym starczy choćby bezpłatny software, ale jeśli nasz sklep ma się rozwinąć na dużą skalę – przyda nam się full serwis albo indywidualny software.

Domena niekiedy jest dostarczona w parze z oprogramowaniem, zawsze tak to działa. Jeśli tak nie jest – wtenczas musimy ją wykupić. Nie sprawdzą się tutaj skomplikowane rozwiązania – nasza domena musi być prosta, taka, którą bez problemów zapamiętamy i powtórzymy w gronie znajomych .

W dziedzinie hostingu najważniejszy będzie rozmiar serwera i dane dotyczące transferu – co naturalnie zależy od wielkości sklepu internetowego. Nie możemy się ograniczać do darmowych hostingów – niosą za sobą one zdecydowanie za dużo restrykcji, negatywnie wpływających na naszą pracę.

Tworzenie sklepów internetowych —–> http://www.blacksoft.pl/tworzenie-sklepow-internetowych/

Komentarze są wyłączone.