Popyt na beton dekoracyjny i koncepcje przy udziale tego materiału wciąż ma się bardzo dobrze. Nie jest to wielka niespodzianka – dzięki betonowi dekoracyjnemu możemy uzyskać świetny rezultat, w postaci odwzorowanego kamienia, drewna czy skały. Obiektywnie nieduże ceny pielęgnacji sprawiały, że pojawiał się regularnie głównie w budynkach przemysłowych, ale dziś jego dobrodziejstwa odkryły również podmioty prywatne w nabytych przez siebie domach.

Beton dekoracyjny stemplowany – czyli jaki?

Jakie wymagania winien spełniać element budowlany, by skusił inwestorów do wykorzystania go u siebie? Uwypuklimy w tym przypadku szczególnie innowacyjność, stabilność oraz świetny wygląd. Prawda jest taka – jeśli coś nie przypadnie nam do gustu z wyglądu, to nawet świetne cechy dotyczące odporności nie muszą przekonać malkontentów do wykorzystania go. Rozwiązaniem okazuje się beton dekoracyjny stemplowany, innowacyjne metody, powstałe na połączeniu marmurów oraz płyt cementowych. Używając betonu dekoracyjnego, uzyskamy odtworzenie drewna, skał, kamieni i jeszcze innych. Atuty betonu dekoracyjnego dają tę szansę, że nasz projekt może zostać wykonany stosunkowo szybko, a jeśli chcemy to dostaniemy w pakiecie nieszablonowe efekty wizualne, wywołujące poczucie dumy.

Idąca w górę moda na beton dekoracyjny nad Wisłą jest odczuwalna przede wszystkim kilka wstecz, lecz nawet 40 lat temu w USA oraz Kanadzie odkryto, iż systemy betonu dekoracyjnego stemplowanego oraz rzeźbionych tynków okazują się świetnym rozwiązaniem gdy chodzi o aranżację wnętrz. Relatywnie niewielkie ceny konserwacji na spory okres czasu dają nam cieszyć się piękną nawierzchnią. Beton dekoracyjny wymaga impregnowania mniej więcej co 7 lat, a wobec tego nie powinno się wymieniać płytki czy też polbruku na nowe. Niezawodność betonu dekoracyjnego stemplowanego jest zdecydowanie lepsza niż w przypadku pękających płytek albo gubiącego barwy kamienia brukowego. Gdy postawimy na impregnowanie betonu dekoracyjnego stemplowanego, możemy bezproblemowo zmienić kolor

Beton dekoracyjny – modne wnętrza z betonu

Beton dekoracyjny da radę stosować w wielu projektach. Wykorzystacie go do:

– tarasu;
– podjazdu;
– balkonu;
– schodów;
– ogrodzenia;
– ścian dekoracyjnych;
– elewacji;
– posadzki w domu;

Gros urządzających dom ma tego świadomość – do tej pory nie znajdziemy stabilniejszego elementu niż beton. W połączeniu z zadowalającą estetyką, stał się ciekawym rozwiązaniem już nie tylko dla aranżujących wnętrza przemysłowe, ale również dla posiadaczy prywatnych budynków, biur w centrum miejscowości, jak również miejsc użytku publicznego. Co do betonu dekoracyjnego znów działa zasada – nie nadaje się do każdego projektu. Zanim się zdecydujemy – powinniśmy sumiennie przemyśleć, jaką postać ma zyskać nasza posiadłość.

Niezaprzeczalnie polecamy postawić na beton dekoracyjny stemplowany, jeśli zamierzamy powiązać wnętrze zgodne z trendami z odważnym, artystowskim stylem. Beton dekoracyjny nie spełni swojego zadania, jeśli od przekroczenia progu pragniemy pokazać dostatek i okazałość. Beton dekoracyjny stemplowany wyróżnia przede wszystkim szczerość oraz ekstrawagancja. Nieważne czy pragniemy, aby był to prawdziwy beton, czy jego elegancka imitacja, sprawdzą się one zarówno na ścianach wewnętrznych, jak i elewacjach.

Jeżeli wybierzemy wprawioną korporację, u której priorytetem jest dbałość o najmniejszy detal, wówczas możemy liczyć na wykonania delikatnie nawiązujące do natury. Ważne jest, aby nabrać pewności czy zamówiony przez Was produkt nie tylko wspaniale udaje drewno, kamień czy skałę, ale też czy cechują go atrybuty antypoślizgowe i mrozoodporne. Jeśli nie – nie opłaci się decydować się na taką inwestycję ponieważ satysfakcji to nie przyniesie.

Beton dekoracyjny we wnętrzach – jak go spożytkować?

Na początek weźmy na warsztat sypialnię, salony i wszystkie pomieszczenia służące głównie do odpoczynku po angażującym tygodniu pracy lub nauki. Spróbujmy tej sytuacji użyć jedną z idei betonu dekoracyjnego stemplowanego, którą nazywamy efektem deskowania.

Uwidacznia ona prostopadłe albo poziome żebrowanie, stworzone w wyniku szalunku dla betonowych struktur. Daje powierzchni bardzo ascetyczny charakter. Poziome deskowanie nadaje wnętrzu rekreacyjny charakter, więc zwyczajnie wykorzystamy je do aranżacji salonów i sypialni. Pionowe wyżłobienia w strukturze betonu trafniej pasują do przestrzeni o stylu dostojnym i dynamizującym, na przykład pracownia lub hol.

Kolejną wersją betonu dekoracyjnego, może być tzw. beton gładki. Z pewnością większość czytających miało z nim już do czynienia. Może się kojarzyć ze zwyczajną szarawą konstrukcję dekoracyjną, jednakowoż jest bezwzględnie trwalszy. Jego neutralność oraz delikatność niesie za sobą to, iż staje się on bardzo wieloraki – designerzy wykorzystują ten produkt we wnętrzach innowacyjnych oraz klasycznych.

Dziś beton dekoracyjny jest bardzo często wykorzystywany. Występuje pod postacią gotowych mas dekoracyjnych. Często wybierany szarawy odcień wyjątkowo dobrze „współpracuje” z alternatywnymi szarymi elementami.

Beton dekoracyjny to koncepcja, ma obecnie spory popyt wśród fanów projektowania wnętrz i najprawdopodobniej tak przez jakiś czas będzie. Wytrzymałość, piękno i nowoczesność to niektóre z atutów, a niedługi czas zrobienia kompozycji jest kolejnym walorem. Po 40. latach od spopularyzowania tego materiału w USA, także w polskich domach rozpoznano walory, jakie daje wykorzystanie betonu dekoracyjnego.

Beton dekoracyjny stemplowany, postaw na jakość już dziś —> http://www.beton-dekoracyjny.eu/

Komentarze są wyłączone.